Медуза - Море - Медузите се појавуваат во разни бои:

Медузите скитат низ морските струи милиони години, уште пред диносаурусите да ја населат Земјата. Тие се населени во студена и млака океанска и морска вода, во длабочините, но понекогаш и крај бреговите.

Uploaded: Aug 20, 2016

Views: 147

Likes: 40

Downloads: 0

Tags: Овие, суштества, не’, потсеќаат, на, желе

Like
Share
Download
published 12 months ago
Andrijana1980
Follow


6 Comments
digipan

digipan

posted 11 months ago

excellent

andrijana1980

andrijana1980

posted 12 months ago

tnx

rtwbart1

rtwbart1

posted 12 months ago

Great shot Andrijana, love the colour!

raphilon

raphilon

posted 12 months ago

It is good picture

mecelk

mecelk

posted 12 months ago

5<<<<<<<<<<<<<<

lacho59

lacho59

posted 12 months ago

тази е синя харесва ми цветът и