Лав и Лавица - Золошка градина -Скопје

Лав и Лавица - Золошка градина - Скопје. Лавовите се необично друштвени животни во споредба со другите мачки. Група женски лавови обично ловат заедно.

Uploaded: Aug 14, 2016

Views: 119

Likes: 31

Downloads: 0

Tags: Лав, и, Лавица

Like
Share
Download
published 1 year ago
Andrijana1980
Follow


5 Comments
jelenacordis

jelenacordis

posted 1 year ago

Like.

andrijana1980

andrijana1980

posted 1 year ago

grrrr

wotkica

wotkica

posted 1 year ago

mica mace

adakamitkumar

adakamitkumar

posted 1 year ago

king

ljutosa

ljutosa

posted 1 year ago

+++++++++++++++++++++