Мала медуза - Медузата со облик на ѕвон

Медузите се појавуваат во разни бои: некои се бели и изгледаат како пластична ќеса во водата, други имаат пастелно сина, розева, жолта или виолетова боја, а некои пак се сосема проѕирни.

Uploaded: Aug 20, 2016

Views: 154

Likes: 40

Downloads: 0

Tags: Пронајдокот, на, оваа, нејзина, уникатна, способност, разгоре, многу, дискусии, помеѓу, научниците.

Like
Share
Download
published 1 year ago
Andrijana1980
Follow


5 Comments
andrijana1980

andrijana1980

posted 1 year ago

jellyfish

vjlva

vjlva

posted 1 year ago

What is that? XD

izo1302

izo1302

posted 1 year ago

<

lacho59

lacho59

posted 1 year ago

малка е нали

digipan

digipan

posted 1 year ago

d